Uudised

MTÜ Puiduklubi kingib Eestile kaasaegse muuseumimaja Eesti Vabaõhumuuseumisse

22 augustil sõlmiti vabaõhumuuseumis pidulikult koostööleping. Puiduklubi MTÜ teeb juubeliaasta raames kingituse Eesti Vabariigile, püstitades Eesti Vabaõhumuuseumisse kaasaegse puitmaja näidise. Museaaliks kingitav hoone hakkab täiendama vabaõhumuuseumi kaalukat maa-arhitektuuri kollektsiooni tutvustades Eesti kaasaegset puitmaja arhitektuuri. Nagu paljud teisedki vabaõhumuuseumi museaalhooned saab seegi aktiivsesse kasutusse. Paiknedes piletivabal alal kliendiparkla kõrval hakkab hoones tööle puitehituse kompetentsikeskus, kus osa saab nõustamistest ja koolitustest ning asub puitmajasektori näituseala-showroom. Vabaõhumuuseumi uus museaalhoone on Aasta Tehasemaja 2015 konkursi võidutöö, enam kui senise 100 konkurssitöö seast valitud Eesti arhitektibüroo Trilog Studio OÜ loodud Nordic COMPACT majakontseptsioon. 

Puiduklubi MTÜ juhatuse esimehe Argo Sauli sõnul on tehases toodetav puitmaja tänase Eesti üks edulugu ning suur ekspordiartikkel. ,,Saame uhkusega tõdeda, et Eesti on alates 2010. aastast Euroopa suurim puitmajade eksportöör, kus üle 90% sektori toodangust läheb välisturgudele. Oluline on antud valdkonda ka kodumaal laiemalt teadvustada, väärtustada ja tutvustada. Seda eesmärki hakkabki teenima Eesti Vabaõhumuuseumisse rajatav kompetentsikeskus, mis saab sündida vaid tänu paljude sektoris tegutsevate ettevõtete ja organisatsioonide heale koostööle ning panusele. Tänu loodavale kompetentsikeskusele saavad tänapäevase puitmajaehitusega lähemalt tutvuda nii kaasmaalased kui väliskülalised" sõnas Saul.


SA Eesti Vabaõhumuuseumi juhatuse liikme Merike Langi sõnul astutakse kaasaegse tehasemaja püstitamisega esimene samm uues kontseptsionaalses suunas eksponeerida muuseumis 21. sajandit. “Näidismaja on arhitektuurne tervik, mis kajastab tänapäevaseid tehnoloogiaid ja materjale ning järgib keskkonnasäästliku hoone ehitamise põhimõtteid. Miks mitte eksponeerida 21. sajandi alguse arhitektuuri juba praegu, mitte oodata 50-100 aastat. Samuti haakub valmiva eksponaadiga seotud kompetentsikeskuse tegevus väga hästi muuseumi enda sisuliste tegevuseesmärkidega”, teatas Lang. „Tähelepanuväärne on ka see, et uus museaalhoone tuleb vabaõhumuuseumi kogusse Puiduklubi MTÜ kingitusena. See on Eesti kultuuri jaoks aastategu“, lisas Lang rõõmuga.

Museaalhoone valmimise aeg on planeeritud 2019. aasta esimesse poolde. Kaasaegset, ratsionaalset ja praktilist töökeskkonda ühendavas majas hakkavad külastajatega tööle Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri keskus, Eesti Puitmajaliit, Puiduklubi MTÜ ja Tehasemaja OÜ. Kindlasti saab olema huvipakkuv koolitusalaks mõeldav õuesõppepaviljon ja innovaatiline puitmajasektorit tutvustav showroom, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond läbi EASi meetme "Ettevõtete ekspordi kasvu toetavate teenuste projektikonkurss“.

Esialgu sõlmitakse koostöökokkulepe museaalhoones paikneva kompetentsikeskuse tööks 15 aastaks. Lepingut saab aga pikendada, kui kompetentsikeskuse projekt pälvib suurt avalikkuse huvi.

Hoone valmib 2019. aasta juunikuuks.


Helilõik Kuku raadio intervjuust Merike Langiga projektist.

Kanal2 Reporteri uudislõik.


Lisainfo:
Tanel Veeremaa
SA Eesti Vabaõhumuuseum
Tel. 654 9100
tanel.veeremaa@evm.ee


Argo Saul
Puiduklubi MTÜ
Tel. 507 6680
argo@houses.ee

Kultuurisõber 2018 tiitel


Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas 15.01.2109 ettevõtteid ja eraisikuid, kes toetasid ulatusliku mõjuga kultuurivaldkonda möödunud 2018. aasta jooksul.

On hea meel, et oleme koos teiste heade puitmajatootjatega pälvinud oma algatusega tunnustust - MTÜ Puiduklubi sai eile "Kultuurisõber 2018" tiitli.  

 Tunnustuse saime ühiselt Eesti Vabaõhumuuseumisse rajatava puitehituse kompetentsikeskuse projekti algatuse eest.Nordic Houses investeerib Kiiu discgolfi parki 50 000 eurot

Nordic Houses KT OÜ ja Kiiu DiscGolf MTÜ sõlmisid 01.05.2018 koostöölepingu, mille ühiseks eesmärgiks on Kuusalu valla sportimise ja vabaajaveetmise võimaluste laiendamine ning inimeste toomine loodusesse aktiivselt aega veetma. 

Kiiu DiscGolf Park hakkab kandma nime Nordic Houses Discgolf Park. Koostöö tulemusel rajab Nordic Houses parki 19 teisaldatavat katusealust iga rajapunkti algusesse, kus mängijatel on võimalus saada peavarju, pisut jalga puhata ning omavahel rohkem suhelda. Igas punktis asuv katusealune on teisest erinev ning näitab Nordic Houses toote- ja disainivalikuid. Esimesed katusealused püstitatakse juba mai alguses enne pargi ametlikku suvehooaja algust. Lisaks saab park kuivkäimlad, korrastatakse peahoone ja viiakse läbi muid töid. Kogu investeering on suurusjärgus 50 000 eurot. Nordic Houses on kaasanud projekti ka oma head koostöö partnerid Akzo Nobel Baltics AS, ESSVE, Senco, Raitwood jt. Samuti jätkub pargi varasem koostöö olemasolevate partneritega nagu MMT Production, SR Veod, Promostar, Saku.

 

Nordic Houses tegevjuht Argo Saul: “Oleme aastaid panustanud oma koduvallas Kuusalus erinevatesse projektidesse, luues elurõõmu paljudele. Discgolf on Eestis kiirelt arenev ala ja sobib ideaalselt meie ettevõtte iseloomu ning väärtustega. Kohaliku ettevõttena on meil rõõm anda ka oma panus perspektiivika spordiala arengule ning koostöös luua paremaid võimalusi aktiivselt looduses aega sisustada.’’

,,Nordic Houses on tuntud ja usaldusväärne ettevõte. Koostöös viime kindlasti discgolfi mägimise võimalused uuele tasemel, tuues parki rohkem juurde mängijad nii lähedalt kui kaugemalt, samuti pikeneb suure tõenäosusega ka mängijate pargis veedetav aeg,’’ lisab discgolfi pargi juhatuse liige Heinar Hurt.

 

DiscGolf Park on avatud kõikidele igal ajal. Mängu tasu on kõigest sümboolne 2€ mis aitab kaasa pargi korrashoiule. Mängime on oodatud kõik huvilised olenemata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest. Üleriigiliste talgute “Teeme ära!” raames 5. mail toimuvad pargis üldkorrastustööd ja ka siia ootame aktiivset osavõttu. Discgolfi pargi ametliku suvehooaja avame 15. mail, siis juba Nordic Houses Discgolf Park nime all.

 

Nordic Houses on 16-aastase kogemusega vastutustundlik ettevõte, kelle põhitegevuseks on puitkarkassmajade projekteerimine, tootmine ning ehitus. Ettevõte on varasemalt heategevuskorras püstitanud Kuusalu valda Eru lahe äärde linnuvaatlustorni ja rajanud Jussikese lasteaiale õuesõppe paviljoni, viinud ellu mitmeid teisi väiksemaid kogukonnale suunatud projekte.

 

Lisainfo:

Argo Saul

Tegevjuht

Nordic Houses KT OÜ

tel. 6025300

argo@houses.ee

 

Heinar Hurt

Juhatuse liige

Kiiu DiscGolf MTÜ

+372 502 7595

kiiudg@gmail.com